Harmonia na DAXie – Gartley222 ?

Na wykresie niemieckiego indeksu blue chips pojawiła się szansa na aktywowanie harmonicznej struktury Gartley222. W ostatnim czasie rzadko się ona pojawia co dodatkowo zwiększa wydźwięk tej formacji na dziennym wykresie DAX.

 

Z podręcznikowego punktu widzenia wszystkie warunki zostały spełnione. Byki są gotowe na wyprowadzenie wzrostowej kontry. Układ XABCD jest już w pełni wykształcony. Jak to bywa w takich przypadkach brakuje dwóch rzeczy. Po pierwsze triggera do zwyżki. Po drugie wentylu bezpieczeństwa. Z akademickiego punktu widzenia takimi poziomami mogą okazać się 13648 oraz 12831. Ten pierwszy to nic innego jak sufit czarnej, tygodniowej świeczki. Wybicie go do piątku włącznie (24 VI) to pretekst dla byków do zaatakowania czerwcowego maksimum. Natomiast ten drugi poziom to cena zamknięcia z marcowego dołka. Zamknięcie dnia poniżej byłby dużym ciosem dla budowniczych i teoretycznie pretekstem do negacji Gartley222. 

Rysunek 1. DAX wykres tygodniowy, świecowy. Harmoniczna formacja XABCD. Źródło: Opracowanie własne na podstawie stooq.pl.

Bessa trwa, niedźwiedzie jak na razie są niepokonane, nastroje na rynkach dosyć kiepskie. Wydawałoby się raj dla zwolenników grania krótkich pozycji. Jednakże kiedy rynek wydaje się być już przewidywalny, wówczas zachowuje się zupełnie inaczej. I dlatego Gartley222 może namieszać na jakiś czas na Deutsche Boerse. 

 

PN