DOBRZE ZROBIONY WYKRES NIE POTRZEBUJE KOMENTARZA

SELL by SoWC czyli jak to Sekwencja Tygodniowych Świeczek (Sequence of Weekly Candles) może popsuć plany akcyjnych byków von der Deutschen Boerse?

„Kupuj, kiedy krew się leje, sprzedawaj, gdy buzia się śmieje”. Ta sentencja, cytowana pośród znakomitych i przede wszystkim skutecznych traderów czy też szczęściarzy z GPW, pokazuje, iż w skrajnych momentach należy zachować zimną krew. Pytanie tylko, czy swoją czy też tą, która w ramach flebotomii upuszcza się odpowiednio bykom czy też niedźwiedziom? Obecnie CASE No1 to ten związany z DAX’em i podwójnym szczytem. I z pułapką hossy. I z sygnałem Sell by Sowc. I z G&R na RSI_w. I wg negatywnej dywergencji mDAX vs DAX. I z tym, co DJIA pokazuje, a raczej czego nie chce pokazać. Czy aż tak dużo podażowych wskazówek może funkcjonować na rynkach bez zauważenia? Czy może jednak to, co świeci się na choince AT, to tylko chwilowa aberracja i hossa finalnie zwycięży?

Dzisiaj na warsztat trafi DAX i kilka prostych wykresów. Tym razem bez komentarza. DOBRZE ZROBIONY WYKRES NIE POTRZEBUJE SŁÓW. Do dzieła:

Kiedy już rynek zdaje się być przewidywalny, zaczyna zachowywać się zupełnie inaczej 😊 Jednakże obok powyższych wykresów trudno przejść obojętnie. A – i jeszcze jeden.  Tak na wspomnienie lat 2007 – 2009r.

PN