WIGTECHTR – hossa trwa, ale nie wszyscy uczestnicy nadają na tych samych falach
WIG20 pozostaje w konsolidacji, ale USDPLN łamie kolejne wsparcia. Akcyjni gracze czekają na sygnał z EURPLN, ale jak na razie końca horyzontu nie widać. Na Wall Street niedźwiedzie wycofały się w kierunku ATH, ale na Starym Kontynencie nie widać, aby byki wróciły do gry. MSCI Poland pozostaje w prostokącie, ale WIG20USD bliski jest wybicia się z marazmu. Czyli tak naprawdę brakuje triggera do wejścia w wertykalny układ.
GPW przygotowała dla ciekawskich kilka makroindeksów. Ciekawie prezentuje się WIGGAMES5, na wykresie którego można było przewidzieć ruch CDR. Interesująco wygląda WIGTECHTR. Tutaj hossa trwa, konsolidacja także postępuje, ale ma ona zupełnie inny charakter niż ma to miejsce w przypadku WIG20. Sygnałów brakuje, ale coś jest na rzeczy. 18k zostało klepnięte, ATH przy 18278 czeka. Indeks walczy z górnym ograniczeniem kanału, ale jak na razie byki są w przewadze.

Ww. makroindeks ma to do siebie, że zbudowany jest na podstawie względnie równych szans poszczególnych spółek. CDR ma 12.1% udziału, Asseco 10.3%, Cyfrowy 9.7% a Orange 9.2%. To sprawia, że benchmark ten chodzi zupełnie inaczej niż pozostałe indeksy z GPW. Można zastosować kilka kombinacji i porównać każdą spółkę z osobna. To, co zwraca na siebie szczególna uwagę to podobieństwo pomiędzy CDR a CPS.

CDR już odbił się od wsparcia, CPS wciąż walczy. Jak zakończy się ten pojedynek podaży z popytem, okaże się wkrótce. AT możliwe, że tym razem nie pomoże w prognozowaniu, ale akurat ww. przypadek może stać się przedmiotem akademickich rozważań.
Serdecznie pozdrawiam
PN