edukacja

SoWC, INOUT  oraz TEORIA MEGNETYCZNOŚCI LUK są moimi autorskimi koncepcjami, które mają zastosowanie na rynkach finansowych, zarówno akcyjnych, jak i derywatów, FX czy obligacji. Początkowo mogą one wydawać się skomplikowane i trudne w implementacji rynkowej, jednakże w dłuższym czasie pozwalają osiągnąć właściwą optykę rynku. Każda z nich jest niezależna od siebie dzięki czemu mogą się one ze sobą kumulować generując proste sygnały tam, gdzie inni ich jeszcze nie widzą.

TEORIA MEGNETYCZNOŚCI LUK

Ta koncepcja była już wielokrotnie opisywana w mediach branżowych oraz omawiana podczas prelekcji na konferencjach jak i szkoleniach. Jej skuteczność wynosi ponad 90% i zawiera w sobie elementy analizy czasowej zwiększającej dokładność stawianych prognoz. Zrodziła się na gruncie GPW i dzięki kilkunastoletniej historii notowań indeksów udało się opracować TML, dzięki której podczas konferencji Wall Street w Karpaczu udało się przewidzieć szczyt i postawić trafne prognozy.

SoWC

Sequence of Weekly Candles czyli struktura wywodząca się z układów średnioterminowych i badająca zmianę rozkładu sił na rynku. Kluczowym elementem tej strategii jest tygodniowy interwał będący elementem optyki umożliwiającej zdefiniowanie Big Picture. Koncepcja SoWC zawiera w sobie precyzyjnie zdefiniowane warunki otwarcia jak i zamknięcia pozycji, zarządzanie pozycją oraz definiowanie dynamicznych SL.

INOUT

Jest to uzupełnienie klasycznej analizy technicznej wywodzącej się z teorii Dow’a oraz Elliotta, a do jej zastosowania wymagana jest znajomość struktur konsolidacyjnych.  Proste zasady, klarowne cele a przede wszystkim łatwość w posługiwaniu się sprawiają, że jest to brakujący element rynkowej układanki, bez którego łatwo jest przegapić istotne sygnały BUY&SELL.